Ova start-up kompanija osnovana od strane Čelsi Briganti i Li An Taker, proizvela je biorazgradivu i jestivu čašu za piće.
Frustrirani zbog količine ambalaže za jednokratnu upotrebu koja ostaje posle svakog događaja, počeli su da eksperimentišu kako da naprave čašu koja neće zagaditi prirodu.
Tražili su materijal od koga mogu da naprave čašu koja će ličiti kao da je od stakla i koja će biti ukusna.
Rešenje su našli u agaru – gela baziranog na morskim algama.
Briganti smatra da je njihova jestiva čaša, koja ima ukus grejpfruta, odlično rešenje za smanjenje zagađivanja životne sredine.
- Možete je baciti u travu ili je politi vrućom vodom i ona će nestati. Problem u jednokratnim čašama je štp njima trebaju meseci, nekada i godine da se razgrade u prirodi. Za svaku čašu koja je pojedena ili dezintegrisana, sprečavamo da plastična čaša zagadi okolinu. Bilioni plastičih čaša bace se u prirpdu svake godine Ako bi naše jestive čaše zamenile bar mali procenat plastčnih, to bi bio veliki uspeh – rekla je ona.
Uspeh ove jestive čaše je na klimavim nogama zbog cene – pakovanje od četiri čaše trenutno košta 7 dolara (oko 710 dinara). Pakovanje od 100 plastičnih čaša košta bar dva puta manje od četiri jestive čaše, tako da će biti teško progurati ovaj proizvod.
Cena je problem svake start-up kompanije, pa je Loliware pokrenula kampanju da skupi sredstva u iznosu od 1 milion dolara kako bi plastirali svoj proizvod širom Amerike. Veća proizvodnja dovela bi do snižavanja cene ovog artikla, a Briganti je sigurna da će ljudi uvideti važnost ovakvog proizvoda.